Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
ÇİKO ETKİNLİK SERİSİ (4 KİTAP)

₺40,00 ₺20,00 KDV Dahil

%50 İndirim

OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARI İÇİN SORGULAYAN - BULAN ÇOCUK EĞİTİM SETİ

Değerli anne-babalar ve eğitimciler

Okul öncesi eğitim dönemindeki çocuklar; meraklı, araştırmacı, hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcıdır. Çocukların bu yöndeki gelişimlerini desteklemek amacıyla, onları araştırabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri ve neden - sonuç ilişkilerini gözlemleyebilecekleri etkinlik ortamları yaratılmalıdır. Merak ve araştırma duygularının gelişimi, zihinsel uyaranların harekete geçmesi ile mümkün olmaktadır. Matematik bu gelişim için en etkili öğrenim alanıdır.

Sorgulayan - Bulan Çocuk Eğitim Setini, okul öncesi dönemi çocuklarının eğitimleri için hazırlanan amaç ve kazanımlar ışığında sizlere sunmaktayız. Kitabın içeriği basitten zora, bilinenden bilinmeyene doğru zorluk derecesinde kurgulanmıştır.

Set içeriği

1- Çiko'yla Matematik - 1 kitabında, 1'den 10'a kadar sayı tanıtımları, sıralama, işlem kavramı, uzaysal algı, geometrik şekil bilgisi, grafik çözümleme, örüntü yapma ve problem çözme becerileri gerektiren etkinlik örnekleri çıkartmalı bir şekilde sunulmaktadır.

 

2- Çiko'yla Matematik - 2 kitabında, 10'dan 20'ye kadar sayı tanıtımları, sıralama, işlem kavramı, uzaysal algı, geometrik şekil bilgisi, grafik çözümleme, örüntü yapma ve problem çözme becerileri gerektiren etkinlik örnekleri çıkartmalı bir şekilde sunulmaktadır.

 

3- Çiko'yla Kavramlar kitabında sunulan etkinliklerin tamamı, okul öncesi çocuklarının eğitimleri için hazırlanan amaç ve kazanımlar doğrultusunda kurgulanmıştır. Etkinlikler çocukların bilişsel, dil, sosyal - duygusal ve psikomotor gelişim alanlarını destekleyici niteliktedir. Kitapta, kavram gelişiminin temel olgularını oluşturan gruplama, genelleme, farklılıkları çözümleme, sınıflama etkinliklerine sıkça yer verilmiştir.

 

4- Çiko'yla Şekiller ve Renkler kitabı okul öncesi dönemi çocuklarının eğitimleri için hazırlanan amaç ve kazanımları doğrultusunda kurgulanmıştır. Kitapta yer alan etkinlikler renk ve şekil kavramının, okul öncesi dönemdeki öğrenim aşamalarına uygun sıralanarak, basitten zora doğru bir yönde hazırlanmıştır. Kitaptaki çıkartmalar ile etkinlikler ilişkilendirilmiştir. 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Benzer Ürünler